Cumhuriyetin 92. Yıl dönümü kutlama törenleri Saraçoğlu Stadında saat 10.00'da başladı. Törene, Kaymakam Celil Ateşoğlu, Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Hasan Yüzüak, Belediye Başkanı Mahmut Badem, Başsavcı Celal Tekin, Jandarma Komutanı Binbaşı Muharrem Aydın, Gaziler, öğrenciler ve Ödemişliler katıldılar. Kaymakam Celil Ateşoğlu, Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Hasan Yüzüak, Belediye Başkanı Mahmut Badem, halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı.

Bando eşliğinde, İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra, Kaymakam Celil Ateşoğlu yaptığı konuşmasında; 'Böyle anlamlı bir günde Atatürk'ün evlatları olduğunu göstermek, Cumhuriyet'in etrafında kenetlenmek için bu meydanı dolduran gönül dostları, hepinizi saygıyla selamlıyorum, bayramınız kutlu olsun. Teşekkürler Atatürk, teşekkürler büyük Türk. Yıllardır bütün enerjimizi, bu kalleş, bu gaddar, acımasız ihanete karşı mücadele vermek zorunda kaldık. Bizi bölmeyi, parçalamayı başaramayacaklarını, tek vatan, tek millet, tek bayrak, tek devlet kararlılığından asla vazgeçiremeyeceklerini bilmelerine rağmen, yıllardır bıkmadılar, usanmadılar, tacize ve moralimizi bozmaya devam ettiler. Bu konuda elbette söylenecek çok sözümüz var. Ne yaparsanız yapın, hangi taktik ve stratejiler üzerinden gelirseniz gelin, kalleşlikle, pusuyla, mayınla, masum insanlarımızı katletmekle, vahşetinizle hiçbir amacınıza ulaşamayacaksınız. Bu vatanın her karış toprağına sahip olmamızın keyfini, elimizden alamayacaksınız. Sağ duyumuzu kaybettirip, bizi birbirimize düşüremeyeceksiniz.' dedi.

Kaymakam Ateşoğlu'nun konuşmalarının ardından halk oyunları gösterileriyle renklenen tören, resmi geçit töreninin ardından sona erdi.

Haber fotoğrafları: