Projenin Adı: İleri Teknoloji Metal İşleme Eğitim Laboratuvarı

Projenin Sahibi: Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Bütçe: 770.000, 00 TL

Son Durum:

Ödemiş ve çevre ilçelerde bulunan işsizlere mesleki yeterlilik kazandırmak, bölge sanayisine nitelikli eleman kazandırmak ve Makine Teknolojisi ve Metal Teknolojisi alanlarında okuyan öğrencilere güncel teknolojiye sahip eğitim ortamları kazandırmak amacıyla ilgili bölüm öğretmenlerinin gayretiyle ve idarecilerin katkısıyla Aralık 2013'te İzmir Kalkınma Ajansına (İZKA) sunulan proje Nisan 2014'te kabul edildi.

İzmir Kalkınma Ajansına (İZKA) Okul Öncesi ve Mesleki Eğitim Mali Destek Programı kapsamında İzmir'de sunulan projeler içinde 770.000. TL'lik maliyeti ile en büyük projelerden biri olan, İleri Teknoloji Metal İşleme Eğitim Laboratuarı adlı projede yapılacak olan Makine ve Teçhizat alım ihalelerinin bazıları gerçekleştirildi.
Proje kapsamında alınacak olan makine ve teçhizatlardan;
Cnc Torna Tezgahı ve Cnc Dik İşleme Merkezi için 27/06/2014 tarihinde ihale yapılmış olup, ihaleyi 222.000,00 TL (KDV Hariç) ile en iyi teklifi veren Tezmaksan Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş firması kazanmıştır. İlgili firma ile 24/07/2014 tarihinde sözleşme imzalanmış olup, alınan bu makine ve teçhizatların atölyeye kurulumu şuan devam etmektedir.
Gazaltı Kaynak Makinesi, Inverter Kaynak Makinesi, Sinerjik Gazaltı Kaynak Makinesi, Kaynak Robotu ve Kaynak Simülatörü için 10/09/2014 tarihinde ihale gerçekleştirilmiş olup, ihaleyi Sys Robot Teknolojileri Otomasyon Makine ve Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş. firması, 223.100,00 TL(KDV Hariç) teklifle kazanmıştır. İlgili firma ile 24/09/2014 tarihinde sözleşme imzalanmış olup, ürün teslimatları 60 gün içinde yapılacaktır.
Aynı zamanda proje kapsamında kurulacak olan 20+1 kişilik bir bilgisayar laboratuarı ve Ölçme laboratuarının da ihalesi yapılacaktır.
İleri Teknoloji Metal İşleme Eğitim Laboratuarı projesi kapsamında alınacak olan makine ve teçhizatların yerleştirileceği okulun makine bölümünde yapılacak olan boya, badana ve tamirat çalışmalarına da devam etmektedir.